Przejdz do treści

Oferta dla POZ w ramach dofinansowania z funduszy UE FEnIKS

Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat i Środowisko (FEnIKS) 2021–2027 – wsparcie jednostek podstawowej opieki zdrowotnej (POZ).

Wsparcie jednostek podstawowej opieki zdrowotnej (POZ) w ramach programu FEnIKS ma na celu poprawę skuteczności systemu ochrony zdrowia, dostosowanie do aktualnych trendów demograficznych i epidemiologicznych, wyrównywanie dostępu w wymiarze terytorialnym oraz poprawę zdolności reagowania w sytuacjach kryzysowych. 

Pula środków w kwocie 1,25 mld PLN ma trafić do placówek POZ w formie grantów i może zostać przeznaczona m. in. na rozbudowę infrastruktury i dostosowanie placówek do wprowadzonych w ostatnim czasie reform systemowych, zwłaszcza w zakresie rozszerzenia zakresu badań diagnostycznych i wdrożenia opieki koordynowanej. 

Rozwiązania te dają pacjentom szereg korzyści, jak możliwość przeprowadzenia szerokiej i skutecznej diagnostyki w gabinecie lekarza rodzinnego, krótszy czas oczekiwania na wizytę u specjalisty a także wygodę, gdyż wiele świadczeń realizowanych jest w jednym miejscu. W zamian lekarz POZ otrzymuje dodatkowe środki na koordynację, niezależne od stawki kapitacyjnej. Istotnie rośnie też rola lekarza POZ w całym systemie ochrony zdrowia. 

Przykładowo, lekarz POZ ma możliwość zlecać pacjentom bezpłatne badania diagnostyczne, np. CRP i NT-proBNP i ma na to dodatkowe środki w ramach budżetu powierzonego w kwocie: 

  • 14,91 PLN za szybki test ilościowy CRP,

  • 98,82 PLN za badanie NT-proBNP.*

*Zarządzenie Nr 167/2023/DSOZ Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia z dnia 13 listopada 2023 r. zmieniające zarządzenie w sprawie warunków zawarcia i realizacji umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej w rodzaju podstawowa opieka zdrowotna.

Sprawdź na jakie przykładowe produkty możesz otrzymać dofinansowanie:

System cobas b 101 do monitorowania ryzyka związanego z cukrzycą oraz współistniejącej dyslipidemii i chorób układu krążenia oraz do wykrywania i oceny stanów zapalnych.

Profesjonalny analizator do szybkiej diagnostyki kardiologicznej.

Szybki dostęp do istotnych informacji, które ułatwiają podejmowanie działań i sprzyjają większej personalizacji terapii nad pacjentami z cukrzycą.

Aplikacja mySugr pomaga w zarządzaniu cukrzycą, przechowując wiele różnych informacji dotyczących cukrzycy. Aplikacja mySugr posiada wiele praktycznych funkcji, pomagając w codziennym prowadzeniu leczenia cukrzycy, wspierając zachowanie motywacji, pewności siebie i gotowości do codziennego mierzenia się z chorobą.

Formularz kontaktowy

Masz pytanie? Chcesz dowiedzieć się więcej o ofercie? Wypełnij formularz i skontaktuj się z nami.


Przewidziane zastosowanie:

Analizator cobas b 101 jest urządzeniem do diagnostyki in vitro, służącym do ilościowej oceny klinicznych testów chemicznych i immunologicznych przy użyciu dysków testowych cobas b 101. Analizator cobas b 101 nie jest przeznaczony do samodzielnego wykonywania badań przez pacjenta.

Analizator cobas h 232 to przyrząd do diagnostyki in vitro przeznaczony do analizy ilościowej stosowanej w testach immunologicznych przy użyciu pasków testowych Roche CARDIAC dla badania z krwi pełnej. Produkt cobash 232 jest przeznaczony do badań przyłóżkowych. Wyrób nieprzeznaczony do samokontroli.

RocheDiabetes Care Platform (RDCP) to serwis przeznaczony dla personelu medycznego oraz osób z cukrzycą.

Serwis RDCP jest przeznaczony do wspomagania leczenia cukrzycy. Niniejsze narzędzie do zarządzaniainformacjami ułatwia personelowi medycznemu, osobom z cukrzycą i ich opiekunom monitorowanie,porządkowanie i wizualizację informacji dotyczących pacjentów oraz ich danych na temat cukrzycy.

Serwis RDCP jest przeznaczony do użytkowania w domu lub placówkach służby zdrowia.

Dzienniczek mySugr (aplikacja mySugr) ma wspierać leczenie cukrzycy poprzez zarządzanie danymi dotyczącymi cukrzycy podczas codziennej terapii i pomagać w optymalizacji terapii. Możesz ręcznie tworzyć wpisy, które zawierają informacje o insulinoterapii, aktualnym i docelowym poziomie glukozy we krwi, spożyciu węglowodanów i Twoich aktywnościach. Dodatkowo możesz synchronizować urządzenia do terapii, takie jak glukometry, aby uniknąć błędów podczas ręcznego wprowadzania danych.

Dzienniczek mySugr wspiera optymalizację terapii na dwa sposoby:

1) Kontrola: Przez codzienne monitorowanie danych, możesz podejmować lepsze decyzje dotyczące terapii. Możesz również tworzyć raporty, aby omówić dane z lekarzem lub personelem medycznym.

2) Efekty terapii: dzienniczek mySugr pomaga Ci poprzez elementy motywacyjne, feedback do Twojego aktualnego statusu terapii oraz nagrody. Dzięki temu utrzymujesz motywację, aby trzymać się terapii i przez co poprawiać jej efekty.

MC-PL-01027

Przypisy:

  1. Raport Niewydolność serca w Polsce 2014-2021 https://www.niewydolnosc-serca.pl/doc/ANS_raport_01.09_.pdf (data dostępu: 11.03.2024)

  2. European Heart Journal, Volume 42, Issue 36, 21 September 2021, Pages 3599–3726, https://doi.org/10.1093/eurheartj/ehab368

  3. American Diabetes Association Professional Practice Committee; Standards of Care in Diabetes—2024. Diabetes Care 1 January 2024; 47 47

  4. Castiglione V, Aimo A, Vergaro G, Saccaro L, Passino C, Emdin M. Biomarkers for the diagnosis and management of heart failure. Heart Fail Rev. 2022 Mar;27(2):625-643. doi: 10.1007/s10741-021-10105-w. Epub 2021 Apr 14. PMID: 33852110; PMCID: PMC8898236.

  5. https://www.degruyter.com/document/doi/10.1515/dx-2023-0089/html?lang=en (data dostępu: 11.03.2024)


Portal dla profesjonalistów

Strona, na którą wchodzisz zawiera treści dotyczące wyrobów medycznych przeznaczone wyłącznie dla profesjonalistów zajmujących się ich używaniem lub obrotem. Wejście na nią wymaga oświadczenia o byciu osobą uprawnioną do dostępu do tego rodzaju treści. Jeśli nie spełniasz wskazanych kryteriów, wróć do treści ogólnodostępnych na roche.pl