Regionalne Centrum Badań Klinicznych dla Europy Środkowej - Dział Międzynarodowych Badań Klinicznych

 

Rozwijamy nowe terapie dla polskich pacjentów w Regionalnym Centrum Badań Klinicznych dla Europy Środkowej.

Od blisko 120 lat wkład Roche w poprawę globalnej ochrony zdrowia polega na opracowywaniu nowych leków oraz testów diagnostycznych, które pozwalają otrzymywać lepsze wyniki leczenia chorób. Dlatego obok podstawowej działalności, jaką jest dostarczanie wysokospecjalistycznych terapii, Roche Polska od wielu lat realizuje w naszym kraju wielomilionowe inwestycje w badania i rozwój. Tylko w 2016 roku inwestycje Roche Polska na badania i rozwój w obszarze badań klinicznych wyniosły 102,5 mln zł.

Polska odgrywa znaczną rolę w strategii rozwoju produktów Roche uczestnicząc w większości międzynarodowych badań klinicznych. W Warszawie zlokalizowane jest Regionalne Centrum Badań Klinicznych Roche dla Europy Środkowo-Wschodniej, które zarządza globalnymi badaniami klinicznymi Roche w 11 krajach Europy Środkowo-Wschodniej. Od 1999 roku w Polsce przeprowadzono ponad 350 badań, w których uczestniczyło ponad 20 tysięcy polskich pacjentów.

Dział międzynarodowych badań klinicznych Roche Polska odgrywa istotną rolę w działalności badawczo-rozwojowej Grupy Roche. Dział odpowiedzialny jest za wszystkie typy projektów badawczych, w tym służące rejestracji nowych produktów leczniczych. Roche Polska pracuje również nad upowszechnianiem najlepszych praktyk w badaniach klinicznych poprzez zaangażowanie w działania Związku Pracodawców Innowacyjnych Firm Farmaceutycznych INFARMA oraz Stowarzyszenia na Rzecz Dobrej Praktyki Badań Klinicznych w Polsce.

 

W 2016 roku prowadziliśmy
w Polsce 60 badań 
klinicznych w 398 placówkach 
medycznych z udziałem 
1040 pacjentów.

 

 

 

Jaki jest wpływ badań klinicznych na rozwój innowacyjności w Polsce[1]?

 

_____________________________________________________________
[1] M.in. na podstawie raportu „Badania kliniczne w Polsce”, PwC 2015 r.