Trendy biotechnologiczne i przyszłość onkologii na kongresie innoSHARE’18 

 

4. edycja Kongresu innoSHARE’18 – LET’S INSPIRE POLAND została poszerzona o BIOTECH Forum, które odbędzie się 29 czerwca w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Dyskusje i wystąpienia gości wydarzenia będą dotyczyć immunoterapii w onkologii oraz diagnostyki genetycznej. W tych właśnie obszarach terapeutycznych doszło w ostatnim czasie do największych przełomów naukowych.

 

Solidna dawka wiedzy

 

innoSHARE’18: BIOTECH Forum został podzielony na 3 główne panele tematyczne dotyczące: 

  • postępów w rozwoju terapii onkologicznych w Polsce i najnowszych przełomach naukowych na świecie – ze szczególnym uwzględnieniem wykorzystania immunoterapii oraz istoty diagnostyki genetycznej przy kwalifikacji pacjentów do leczenia,
  • niekomercyjnych badań klinicznych i ich roli w tworzeniu przełomowych rozwiązań terapeutycznych i współpracy przedsiębiorców ze światem nauki , a także
  • perspektyw rozwoju polskiego rynku biotechnologicznego i komercjalizacji najnowszych cząsteczek, które w przyszłości jako nowe leki, mogą zmienić oblicze terapii wielu chorób.

Eksperci w ramach paneli, dyskusji i wystąpień skupią się przede wszystkim na: przełomowym wykorzystaniu immunoterapii w leczeniu najgroźniejszych chorób na przykładzie onkologii; kluczowej roli diagnostyki genetycznej w rozpoznawaniu profilu pacjenta i wyboru najlepiej dopasowanej do niego terapii; a także na szansach dla budowy prężnego polskiego przemysłu biotechnologicznego na przykładzie rozwiązań w onkologii, radiologii czy też kardiologii. W powyższym zakresie Prelegenci odniosą się także do coraz powszechniejszego wykorzystywania technologii informatycznych i sztucznej inteligencji w badaniach klinicznych.

 

Na świecie onkologia dynamicznie się rozwija, natomiast w Polsce, jak podaje raport NIK, skuteczność leczenia jest gorsza niż w większości pozostałych krajów Unii Europejskiej. I to właśnie dlatego podczas innoSHARE’18: BIOTECH Forum skupimy się na zagadnieniach dotyczących przyszłości tej dziedziny medycyny, czerpiąc z wiedzy i doświadczeń światowych ekspertów oraz wybitnych Polaków w tej dziedzinie.
Sławomir Olejnik, Prezes Fundacji Polska Innowacyjna, organizator Kongresu innoSHARE

 

Znamienici prelegenci 

 

Wśród osób, które przyjęły zaproszenie i wystąpią w trakcie wydarzenia są polscy oraz zagraniczni lekarze i naukowcy będący pionierami w diagnostyce i leczeniu chorób nowotworowych.

Swoją obecność potwierdził światowej sławy lekarz-naukowiec Luis Diaz – gość specjalny innoSHARE’18: BIOTECH Forum. To autorytet w dziedzinie onkologii na świecie, który rozwinął szereg spersonalizowanych metod diagnostycznych i terapeutycznych w tym obszarze. Współzałożyciel Inostics, PapGene i Personal Genome Diagnostics Inc. (PGDX). Obecnie pełni rolę Kierownika Oddziału w Memorial Sloan Kettering Cancer Center w Nowym Jorku. Jego wiedza i doświadczenie uświetnią rozmowy na temat perspektyw leczenia nowotworów i przełomowych badań klinicznych. 

Do dyskusji dołączą przedstawiciele takich instytucji jak: Uniwersytet Johnsa Hopkinsa, Pracownia Neurobiologii Molekularnej w Instytucie Biologii Doświadczalnej PAN, Centrum Naukowo-Przemysłowe oraz Klinika Nowotworów Tkanek Miękkich Kości i Czerniaków Centrum Onkologii Instytutu im. Marii Skłodowskiej-Curie.

Warto podkreślić, że zaproszeni goście są naukowcami-przedsiębiorcami, tak jak dr George Jackowski – współzałożyciel ponad 30 firm z branży biotech/med, autor ponad 180 patentów i posiadający doświadczeniem w komercjalizacji projektów w Kanadzie oraz USA. W panelu wystąpi również dr Alan Kozikowski - założyciel i CEO StarWiseTherapeutics - firmy, która opracowała nowatorskie i bezpieczne leki używane podczas leczenia licznych zaburzeń neurologicznych oraz nowotworów. 

Nie zabraknie także prezentacji i przykładów rozwijających się firm biotechnologicznych zarówno tych już działających, jak i nowopowstających.

Doświadczeniami w rozwoju innowacyjnych leków w Polsce podzielą się współtwórcy pierwszego w naszym kraju Oddziału Badań Wczesnych Faz –  prof. Iwona Ługowska z Centrum Onkologii-Instytutu w Warszawie oraz dr Aleksander Sowa z Roche Polska.

Do uczestnictwa w innoSHARE’18: BIOTECH Forum zaproszeni są m.in. lekarze, młodzi naukowcy, doktoranci i studenci z kół naukowych, startupy i spin-offy, przedsiębiorcy, inwestorzy, instytucje otoczenia nauki i biznesu oraz administracja publiczna wspierająca rozwój innowacji.

 

Dołącz do międzynarodowej sieci

 

„Fundacja Polska Innowacyjna buduje międzynarodową sieć innowatorów, naukowców i ludzi ze świata biznesu opartą na młodych Polakach, Polonii oraz osobach polskiego pochodzenia, którzy mogą być wsparciem w procesie internacjonalizacji dla polskich startupów, nauki czy firm.” – mówi Sławomir Olejnik i dodaje – „Podobną siecią dysponują inne nacje, które aktywnie pomagają sobie na świecie np. Irlandczycy.”