Ministerstwo Zdrowia uhonorowało Roche Polska tytułem „PracoDawca Zdrowia”

  • Ministerstwo Zdrowia promuje firmy, które dbają o zdrowie swoich pracowników i skutecznie wdrażają programy promocji zdrowia wewnątrz firmy.
  • Roche Polska docenione za rzeczywiste działania na rzecz pracowników tytułemPracoDawcy Zdrowia 2019

 

Głównym celem konkursu PracoDawcy Zdrowia, zainicjowanym przez Ministerstwo Zdrowia, jest promocja profilaktyki zdrowotnej w miejscu pracy i zwiększenie liczby osób zgłaszających się na badania profilaktyczne wykrywające choroby cywilizacyjne, a w szczególności nowotwory
Katarzyna TomczakHR Director, Roche Polska
Dla nas te kwestie są bardzo ważne i bardzo cieszymy się, że Ministerstwo Zdrowia doceniło nasze inicjatywy w tym zakresie
dodaje Katarzyna TomczakHR Director, Roche Polska

 

Po pierwsze: edukacja

W ciągu roku pracownicy Roche Polska, w ramach swoich godzin pracy, mogą brać udział w wielu wykładach i spotkaniach dedykowanych chorobom cywilizacyjnym takim, jak rak piersi czy rak szyjki macicy. Podczas spotkań z ekspertami mogą też nabyć wiedzę na temat oznak depresji lub fizjologii sportu. Spotkania te to ważny element budowanie większej samoświadomości, która jest kluczowym elementem profilaktyki.

Po drugie: zdrowe nawyki żywieniowe

Firma Roche Polska świadomie podjęła decyzje o tym, aby współpracować w zakresie cateringu wyłącznie
z dostawcami oferującymi zdrowe i naturalne produkty. Stara się także przyzwyczajać pracowników do regularnego sięgania po owoce czy płatki zbożowe. Raz do roku organizuje także Tydzień Zdrowia, w trakcie którego prowadzone są wykłady na temat zdrowego odżywiania, a dietetycy dostępni są do indywidualnych konsultacji.

Po trzecie: badania profilaktyczne i szczepienia

W ramach Tygodnia Zdrowia organizowane są także badania profilaktyczne m.in. indeksu masy ciała, poziomu glukozy czy cholesterolu. Od kilku lat firma umożliwia swoim pracownicom w ramach godzin pracy bezpłatne badania USG piersi na terenie biura. Roche Polska aktywnie promuje ideę szczepień ochronnych, także tych nieobowiązkowych. Każdego roku przed okresem grypowym oferuje swoim pracownikom bezpłatne szczepienia na tę infekcję. Zatrudnieni w Roche Polska korzystają również z prywatnej opieki lekarskiej

Po czwarte: aktywność fizyczna

Roche Polska wspiera także inicjatywy sportowe pracowników: dofinansowuje wewnętrzne kluby sportowe (squash, kolarstwo, piłka nożna, żeglarstwo, kolarstwo, biegi). Wystawia także swoje zespoły na zawody np. Poland Business Run, Mistrzostwa Polski Firm Farmaceutycznych w Narciarstwie Alpejskim, biegi treningowe Kolarstwa Górskiego oraz wyprawy nordic walking.W ramach organizowanych przez firmę Bicycle Days, pracownicy są zachęcani do tego, by zrezygnować z auta lub komunikacji miejskiej na rzecz jazdy rowerem. W tym celu pracownikom udostępniany jest bezpłatny serwis rowery, parking dla rowerów, a także szatnie i prysznice.

Po piąte: work-life balance

Nie można mówić o zdrowym stylu życia bez zachowania równowagi pomiędzy pracą a odpoczynkiem.
Roche Polska podejmuje działania umożliwiające pracownikom godzenie życia zawodowego i prywatnego. Zgodnie z zakładowym regulaminem pracy pracownicy wykonują swoje obowiązki w elastycznym czasie i warunkach pracy. W ramach programu „Rodzic w Roche” firma oferuje pracownikom jeden dodatkowy dzień wolny w roku dla rodziców wychowujących dzieci w wieku do 14 lat oraz pięć dni dodatkowego urlopu dla pracowników adoptujących dziecko. Roche zapewnia także inne udogodnienia dla pracowników: dofinansowanie zakupu fotelika samochodowego dla dziecka, czy kartę podarunkową dla każdego nowonarodzonego dziecka.