Od 2004 r. firma Roche wdraża środki mające na celu redukcję emisji dwutlenku węgla, które doprowadziły do bezwzględnego zmniejszenia o 67% emisji z zakresu 1 i 2. W ramach trwających działań na rzecz zrównoważonego rozwoju firma Roche rozszerzyła swoją strategię redukcji emisji dwutlenku węgla o cele krótko- i długoterminowe. Cele te zakładają redukcję emisji gazów cieplarnianych we wszystkich obszarach działalności (zakres 1 i 2) oraz w całym łańcuchu wartości (zakres 3). Celem jest osiągnięcie zerowej emisji netto w całym łańcuchu wartości firmy Roche do 2045 r. SBTi obecnie weryfikuje te cele. Bieżące zobowiązanie firmy Roche zakłada osiągnięcie bezwzględnie zerowej emisji w zakresie 1 i 2 do 2050 r.
Wyznaczając naukowo uzasadnione cele, firma Roche przyczynia się do łagodzenia zmian klimatycznych i minimalizowania wpływu na środowisko. Zaangażowanie firmy Roche w zrównoważony rozwój obejmuje cały łańcuch wartości, od badań i rozwoju po produkcję i dystrybucję.
Firma Roche dąży do ciągłej poprawy swoich wyników w zakresie ochrony środowiska i wspierania zrównoważonej przyszłości dla przyszłych pokoleń. W firmie uważa się, że zrównoważoną wartość i wzrost można osiągnąć jedynie poprzez współpracę z interesariuszami i angażowanie się w otwarty, konstruktywny dialog. W ten sposób Roche generuje wartość społeczną i osiąga zrównoważony wzrost gospodarczy.
Więcej informacji na temat naszych działań w zakresie zrównoważonego rozwoju można znaleźć tutaj:
Inicjatywa SBTi (ang. Science Based Targets initiative) wspiera ambitne działania na rzecz klimatu w sektorze prywatnym, umożliwiając organizacjom ustalanie uzasadnionych naukowo celów w zakresie redukcji emisji. SBTi to współpraca między organizacjami takimi jak Carbon Disclosure Project (CDP), United Nations Global Compact, World Resources Institute (WRI) oraz World Wide Fund for Nature (WWF). Inicjatywa jest wiodącym partnerem kampanii Business Ambition for 1.5°C – pilnego wezwania do działania ze strony globalnej koalicji agencji ONZ oraz liderów biznesu i przemysłu, mobilizującego firmy do wyznaczenia uzasadnionych naukowo celów w zakresie zerowej emisji netto zgodnie z celami obejmującymi ograniczenie w przyszłości wzrostu globalnego ocieplenia do poziomu 1,5°C.