Pierwszy w Polsce onkologiczny Oddział Badań Wczesnych Faz obchodzi rocznicę

Roche w Polsce

10 badań klinicznych wczesnych faz, 125 pacjentów biorących w nich udział – to pierwsze efekty rocznej działalności Oddziału Badań Wczesnych Faz (OBWF) Centrum Onkologii-Instytutu im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie. OBWF już od roku daje pacjentom onkologicznym wyjątkową szansę na skorzystanie z nowych, innowacyjnych terapii, które do tej pory były niedostępne w Polsce.

OBWF powstał dzięki utworzeniu Centrum Naukowo-Przemysłowego przez Centrum Onkologii-Instytut oraz Roche Polska oraz wsparciu finansowym Narodowego Centrum Badań i Rozwoju (STRATEGMED II). Oddział może pochwalić się już pierwszymi sukcesami, jednak wykwalikowany zespół badaczy OBWF podkreśla, że to dopiero początek.

Centrum Onkologii-Instytut im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie to wiodący ośrodek onkologiczny w Polsce, który dzięki otwarciu Oddziału Badań Wczesnych Faz wszedł do światowej elity instytucji biorących udział w rozwoju nowych leków. Osiągnięte efekty pokazują, jak wartościowa może być współpraca jednostek naukowych z biznesem.

Oddział Badań Wczesnych Faz (OBWF) to pierwszy w Polsce nowoczesny ośrodek badań klinicznych wczesnych faz w obszarze onkologii z pełnym zapleczem logistycznym i eksperckim. Pierwszy w Polsce kompleksowy Oddział Badań Wczesnych Faz dedykowany onkologii, umożliwił Centrum Onkologii-Instytutowi, w ramach którego działa ośrodek, wejście do światowej elity instytucji biorących udział w rozwoju nowych leków. Jednocześnie oddział daje pacjentom onkologicznym szansę na skorzystanie z nowych, innowacyjnych terapii. OBWF jest współtworzony przez wykwalifikowany zespół badaczy z wieloletnim doświadczeniem w prowadzeniu badań klinicznych, współpracujący z badaczami z zakładów diagnostycznych, Klinik Narządowych Centrum Onkologii – Instytutu oraz farmaceutami z apteki szpitalnej. Oddział Badań Wczesnych Faz jest pierwszą tego typu w Polsce jednostką realizującą onkologiczne badania kliniczne wczesnych faz, wykorzystującą potencjał Centrum Onkologii – Instytutu oraz instytucji partnerskich.

Oddział Badań Wczesnych Faz powstał dzięki powołaniu Centrum Naukowo-Przemysłowego na podstawie Umowy zawartej pomiędzy Centrum Onkologii-Instytutem im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie, wiodącym w Polsce kompleksowym ośrodkiem onkologicznym, oraz firmą Roche Polska, dla której badania i rozwój niezmiennie pozostają kluczowym obszarem działalności w Polsce. Tylko w ostatnich 3 latach inwestycje firmy Roche Polska w obszar R&D wyniosły ponad 1,7 mld złotych. Wsparcia finansowego dla Oddziału Badań Wczesnych Faz udzielili także: Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu STRATEGMED II (projekt ONCOTRAIL) oraz Instytut Onkologii ze środków statutowych. Ośrodek prowadzi badania kliniczne wczesnych faz, w tym: faz I/II, badań typu „Pierwsze podanie u człowieka” („first-in-human”), badań typu „proof-of-concept”, badań wymagających ścisłego monitorowania farmakokinetyki i/lub farmakodynamiki oraz badań nad biorównoważnością leków w onkologii.

Wszystkie znaki towarowe użyte lub wspomniane w tekście są chronione prawem.

KontaktRoche na świecielinkedinfacebooktwitterinstagramyoutubeZgłaszanie działań niepożądanychProdukty leczniczenavify PortalPortal Wiedza PacjentaPortal dla lekarzyPolityka PrywatnościNota prawna