Poradniki dla pacjentów

Poradnik dla pacjenta onkologicznego

Rozpoznanie - choroba nowotworowa - jest szokiem dla każdego, kto ją słyszy.

Jesteśmy wtedy zagubieni i potrzebujemy wsparcia bliskich i rzetelnej informacji na temat naszej choroby.

Poradnik dla pacjenta onkologicznego, który przekazujemy Państwu, jest właśnie taką dawką rzetelnej informacji, która powinna pomóc Państwu w trakcie tej trudnej sytuacji życiowej. Poradnik krok po kroku wprowadzi Państwa w proces leczenia choroby nowotworowej, wyjaśni zawiłości administracyjne z nią związane, pozwoli złagodzić niedogodności terapii. Życzymy Państwu owocnej lektury, ale przede wszystkim szybkiego i całkowitego powrotu do zdrowia.

Pobierz „Poradnik dla pacjenta onkologicznego”

 

 

Diety w chorobie nowotworowej

Proces leczenia choroby onkologicznej jest związany z pewnymi niedogodnościami, a nawet ciężkimi działaniami niepożądanymi.

Jednym z kluczowych elementów prawidłowej terapii onkologicznej jest stosowanie odpowiedniej diety, łagodzącej albo nawet całkowicie eliminującej działania niepożądane, takie jak biegunka, nudności, wymioty itd.

Informacje o dietach, które Państwu przekazujemy zawierają rzetelną wiedzę o prawidłowym żywieniu w chorobie nowotworowej, a opracowane zostały przez mgr Agnieszkę Surwiłło, dietetyka Działu Dietetyki Klinicznej Poradni Chorób Metabolicznych w Narodowym Instytucie Onkologii w Warszawie.

Życzymy Państwu owocnej lektury, a przede wszystkim szybkiego i całkowitego powrotu do zdrowia.

Pobierz „Dieta zmniejszająca biegunkę”

Pobierz „Dieta łatwostrawna”

Pobierz „Dieta zmniejszająca nudności”

Pobierz „Dieta w trakcie radioterapii w obrębie jamy brzusznej i miednicy”

Pobierz „Dieta dla tracących masę ciała”