Lider w dziedzinie medycyny spersonalizowanej

Odchodzimy od podejścia uniwersalnego, by zapewniać jak najlepszą opiekę każdej osobie.

Medycyna spersonalizowana to kluczowy obszar zainteresowania; łączy w sobie pionierskie badania naukowe, dane, analitykę i technologię, dzięki czemu dochodzi do nowych odkryć, a życie pacjentów staje się lepsze.

Fundamentalnym pytaniem w opiece zdrowotnej zawsze była kwestia tego, jakie leczenie pomoże największej liczbie osób z daną chorobą. Medycyna spersonalizowana koncentruje się na innym zagadnieniu: jaka opieka będzie najlepsza dla danego człowieka?

W opiece zdrowotnej odchodzi się od podejścia uniwersalnego na rzecz zindywidualizowanego leczenia zaprojektowanego tak, by odpowiedzieć na potrzeby każdego pacjenta. Sprzyja to poprawie wyników leczenia i doświadczeń z opieką zdrowotną. Społeczeństwo skorzysta na medycynie spersonalizowanej, gdyż lepsze rezultaty dla poszczególnych pacjentów przełożą się na większą wydajność, przystępność cenową i bardziej zrównoważony charakter opieki dla całej populacji.

Aby wcielić w życie obietnicę związaną z medycyną spersonalizowaną, firma Roche koncentruje się na czterech kluczowych aspektach opieki:

  • wczesne wykrycie i trafne rozpoznanie choroby

  • zindywidualizowana opieka

  • dostęp do optymalnej opieki zdrowotnej

  • zdalna opieka i monitoring

Postęp w dziedzinie nauki, danych, analityki, obliczeń oraz technologii cyfrowych pozwala nam dużo lepiej niż kiedykolwiek zrozumieć czynniki wpływające na zdrowie każdego człowieka. Dzięki tej wiedzy możemy poprawiać opiekę na każdym etapie – od podtrzymania dobrego stanu zdrowia, przez wczesne wykrywanie i rozpoznawanie chorób, zapewnianie odpowiednich leków w odpowiednim momencie, aż po monitorowanie postępów choroby i efektów leczenia w czasie rzeczywistym. Gdy cała ścieżka pacjenta w opiece zdrowotnej będzie lepsza, odmieni to także efekty leczenia, a systemy opieki zdrowotnej będą mogły korzystać ze swoich zasobów wydajniej i efektywniej.

Poprzez zastosowanie danych, analityki i technologii w całej działalności badawczo-rozwojowej oraz opiece zdrowotnej jesteśmy coraz bliżej zrealizowania celu, jakim jest poprawa jakości życia i zdrowia przy niższych kosztach dla poszczególnych osób i społeczeństwa.

KontaktRoche na świecielinkedinfacebooktwitterinstagramyoutubeZgłaszanie działań niepożądanychProdukty leczniczenavify PortalPortal Wiedza PacjentaPortal dla lekarzyPolityka PrywatnościNota prawna