Media Release

Warszawa, 20.08.2015

Zdrowekosci.pl – ruszył portal dla osób zmagających się z osteoporozą

Mamy przyjemność poinformować, że już działa portal, który powstał z myślą o osobach dotkniętych osteoporozą.

 

Portal Zdrowekosci.pl powstał przy współpracy Roche Polska z ekspertami w dziedzinie leczenia osteoporozy. Pacjenci znajdą tam odpowiedzi na najważniejsze pytania dotyczące choroby, a także dzięki zakładkom takim jak „Dieta” czy „Ćwiczenia” dowiedzą się jak aktywnie z nią żyć.

Osteoporoza to przewlekła choroba układu kostnego, charakteryzująca się obniżeniem wytrzymałości kości, co prowadzi do zwiększonego ryzyka ich złamań. Jest chorobą podstępną, rozwija się przez wiele lat bez wyraźnych objawów czy dolegliwości. Najczęściej dotyka kobiety w okresie pomenopauzalnym, jednakże cierpią na nią ludzie obojga płci, niekiedy także i młodzi.

Portal Zdrowekosci.pl stanowi kompendium wiedzy dla osób dotkniętych osteoporozą oraz dla ich bliskich, którzy chcieliby znaleźć najważniejsze informacje na temat tej dolegliwości. Prócz serii artkułów odpowiadających na najczęściej zadawane pytania dotyczące osteoporozy, na portalu można znaleźć zakładkę prezentującą ćwiczenia usprawniające dla pacjentów oraz drugą, zawierającą porady dietetyczne, które są bardzo kluczowe w profilaktyce oraz w leczeniu tej choroby.

Zapraszamy do odwiedzenia portalu www.zdrowekosci.pl