Media Release

Warszawa, 10.02.2016

Po raz trzeci firma Roche Polska wyróżniona certyfikatem Top Employer Polska oraz Top Employer Europe

Międzynarodowe badanie prowadzone co roku przez Top Employers Institute wskazuje czołowych krajowych i globalnych pracodawców.

 

Certyfikat wyróżnia tych, którzy tworzą wspaniałe warunki pracy, dbają o talenty i ich rozwój na wszystkich szczeblach organizacji i dążą do ciągłego doskonalenia praktyk związanych z zatrudnieniem.

Konkurujemy na rynku pracy z innymi firmami chcąc przyciągnąć i zatrzymać najlepszych pracowników i tworzyć warunki, w których  mogą działać efektywnie i z zaangażowaniem. Dlatego od kilku lat poddajemy się ocenie Top Employers Institute aby upewnić się, że nasze środowisko pracy oraz praktyki związane z zatrudnieniem spełniają najwyższe standardy rynkowe. W procesie certyfikacji uzyskujemy informacje o praktykach najlepszych pracodawców i możemy dokonać usprawnień u siebie. Natomiast na co dzień podstawowym źródłem inspiracji w tym względzie są sygnały płynące od naszych pracowników. – mówi Katarzyna Tomczak, HR Manager Roche Polska.

Top Employers Institute ocenił politykę zatrudnienia firmy w oparciu o następujące kryteria: 

• Strategia rozwoju talentów 

• Planowanie zasobów ludzkich 

• Wdrażanie nowych pracowników (on-boarding) 

• Szkolenia i rozwój 

• Zarządzanie wynikami 

• Rozwijanie umiejętności przywódczych 

• Rozwój kariery i planowanie sukcesji 

• Wynagrodzenia i świadczenia 

• Kultura 

Grupa Roche otrzymała tytuł Top Employer Europe przyznawany firmom, które zdobędą certyfikacje krajowe w co najmniej pięciu krajach europejskich. Oprócz Polski certyfikowane lokalnie zostały w tym roku takie jej odziały jak: Włochy, Holandia, Hiszpania, Francja i Anglia.

Magdalena Kusik, Country Manager Poland w Top Employers Institute: „Optymalne warunki pracy zapewniają pracownikom możliwość rozwoju osobistego i zawodowego. Z naszego kompleksowego badania wynika, że Roche Polska Sp. z o.o. tworzy wyjątkowe środowisko pracy i zapewnia szeroką gamę inicjatyw obejmujących nie tylko świadczenia dodatkowe i warunki pracy, ale także dobrze przemyślany system zarządzania wynikami, spójny z kulturą organizacyjną firmy.” 

Więcej o Top Employers Institute oraz certyfikacji Top Employers na: www.top-employers.com