Media Release

Warszawa, 16.06.2015

Roche Children’s Walk 2015

Grupa Roche już po raz 12 uczestniczy w akcji Children’s Walk.

 

Children’s Walk to sponsorowany spacer organizowany przez Roche z inicjatywy pracowników. Odbywa się co roku 16 czerwca w Międzynarodowym Dniu Dziecka Afrykańskiego. Dzięki zebranym środkom firma wspiera szkoły i domy dziecka w Malawi. Od początku projektu (w 2003 r.) w 120 lokalizacjach wzięło w nim udział ponad 150 tys. osób, zbierając ponad 12,5 mln franków szwajcarskich. Wszystkie pieniądze trafiły do potrzebujących dzieci w Malawi i na całym świecie.

– Roche od lat organizuje Children’s Walk. To nie tylko ważne wydarzenie dla pracowników, lecz również znak zaangażowania i przekonania o odpowiedzialności społecznej firmy. Nasza firma pomogła dokonać wielkich zmian w Malawi, dając lepszą przyszłość wielu osieroconym dzieciom i młodym dorosłym. Jednak wciąż pozostaje wiele do zrobienia. Także w Polsce nasi pracownicy w ramach akcji Children’s Walk angażują się w charytatywną zbiórkę funduszy na pomoc dzieciom – mówi Agnieszka Brzezińska, Dyrektor Komunikacji w Roche Polska.

Każdy grosz zebrany podczas tej inicjatywy wspiera cel. Firma Roche podwaja kwotę zebraną przez swoich pracowników. Nawet najdrobniejsza suma nie trafia na pokrycie kosztów organizacji i obsługi imprezy. Niezależni audytorzy pilnują, żeby wszystkie zebrane środki zostały wydane z korzyścią dla dzieci.

Aby zagwarantować całkowicie profesjonalne wykorzystanie darowizn, firma Roche współpracuje z doświadczonymi organizacjami: Europejską Koalicją Pozytywnych Ludzi (ECPP – European Coalition of Positive People) i szwajcarskim oddziałem UNICEF. Realizowane projekty wspierają edukację i zaspokajanie podstawowych potrzeb oraz pomagają dzieciom i młodym dorosłym z Malawi zdobywać wykształcenie i nowe umiejętności.

Dlaczego Malawi?

Malawi jest jednym z najsłabiej rozwiniętych państw świata. Prawie połowa mieszkańców nie ma jeszcze 15 lat, a pół miliona dzieci straciło rodziców za sprawą wirusa HIV/AIDS. 40% mieszkańców Malawi żyje za mniej niż dolara dziennie. Jednym z głównych czynników rozwoju jest edukacja.