Media Release

Warszawa, 28.10.2016

Roche Polska laureatem w konkursie Orzeł Innowacji w kategorii Mecenas Innowacji

27 października odbyła się gala organizowana przez dziennik Rzeczpospolita, na której zostały przyznane nagrody w II edycji konkursu Orzeł Innowacji. Roche Polska została laureatem w kategorii Mecenas Innowacji.

 

Jest to nagroda nie tylko dla firmy - mówił dyrektor generalny Roche Polska Wiktor Janicki podczas odbierania wyróżnienia - Przede wszystkim jest to nagroda dla wszystkich pracowników zaangażowanych w pracę, na co dzień, ale również i dla wszystkich naszych partnerów w Polsce.

Nagroda Mecenas Innowacji została przyznana firmie, która w latach 2013-2015 przeznaczyła najwyższą kwotę na wsparcie działalności badawczo-rozwojowej. Celem konkursu jest wybór firm, które od początku 2013 roku do końca 2015 roku wprowadziły interesujące działania innowacyjne, zarówno w zakresie produktowym, jak i organizacyjnym, wdrażając np. usprawnienia technologiczne, czy też nowe modele biznesowe. Konkurs ma za zadanie pokazanie dobrych przykładów innowacyjności w polskich firmach.

Roche Polska w 2015 roku na badania i rozwój przeznaczyła łączną kwotę ponad 509 mln złotych. Największa część środków została przeznaczona na rozwiązania IT dla ochrony zdrowia, opracowywane w Globalnym Centrum Rozwiązań IT zlokalizowanym w dwóch miastach – w Warszawie i w Poznaniu. W latach 2013-2015 inwestycje Roche Polska w tym obszarze wzrosły o ponad 173 mln złotych, osiągając poziom 414 mln złotych w 2015 roku. Jednocześnie w ostatnich latach Roche utrzymuje w Polsce stabilne, ok. 20% tempo wzrostu nakładów na badania i rozwój. W Warszawie zlokalizowane jest m.in. Regionalne Centrum Badań Klinicznych Roche dla Europy Środkowo-Wschodniej, które pełni rolę koordynatora badań klinicznych prowadzonych w 11 krajach Europy Centralnej, w tym w 251 polskich ośrodkach. Działalność Globalnego Centrum Rozwiązań IT Roche z siedzibami w Warszawie i w Poznaniu koncentruje się natomiast na rozwijaniu rozwiązań IT dla ochrony zdrowia wykorzystywanych w ponad 100 krajach na całym świecie.

Więcej informacji o innowacyjnej działalności Roche Polska jest dostępnych w publikacji „Społeczne zaangażowanie Roche Polska. Raport 2015” dostępnej pod tym linkiem.