Media Release

Warszawa, 14.06.2012

Ogólnopolski Dzień Diabetyka

W sobotę 23 czerwca 2012 r. w Piotrkowie Trybunalskim odbędą się obchody Ogólnopolskiego Dnia Diabetyka.W programie uroczystości zaplanowano m.in. bezpłatne badania przesiewowe poziomu glukozy we krwi, cholesterolu i ciśnienia dla wszystkich zainteresowanych, w tym mieszkańców Piotrkowa, wystawę diabetologiczną i konferencję naukową z udziałem ekspertów, lekarzy specjalistów w dziedzinie diabetologii.

 

n/a

Uroczystość odbędzie się w godz. 9.00 – 16.00, w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4, ul. Sienkiewicza 10/12.  Wstęp wolny.

Organizatorem obchodów Ogólnopolskiego Dnia Diabetyka jest Polskie Stowarzyszenie Diabetyków. Patronem honorowym uroczystości jest Prezydent Piotrkowa Trybunalskiego, a patronem naukowym  - Przewodniczący Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego, prof. dr hab. med. Leszek Czupryniak.

Roche Diagnostics Polska, dystrybutor m.in.  glukometrów  i pomp insulinowych Accu-Chek, jest jednym z wystawców i sponsorów uroczystości. O godz 13.30 zaplanowano  wystąpienie na temat precyzji pomiaru stężenia glukozy we krwi.