Media Release

Warszawa, 14.11.2012

Konkurs fotograficzny „Celujemy w piersi”

Stowarzyszenie Amazonki Warszawa-Centrum zaprasza do udziału w wyjątkowym konkursie fotograficznym „Celujemy w piersi” promującym wiedzę o tym, że tylko pełne rozpoznanie typu raka piersi pozwala na zastosowanie optymalnej dla danej pacjentki terapii, a przez to zwiększa jej szanse na wyleczenie.

 

Konkurs fotograficzny 
Zadanie konkursowe polega na wykonaniu fotografii pomnika, który w połączeniu z różowo-pomarańczowym symbolem kampanii najlepiej zaprezentuje ideę „Breast Friends – Przyjaciele od Piersi” i pozwoli promować wiedzę o roli kogoś bliskiego podczas walki z nowotworem. Nadesłane zdjęcia wraz z odpowiedzią na pytanie Dlaczego należy oznaczać typ nowotworu piersi?”, zostaną zamieszczone na Facebooku i poddane ocenie jego użytkowników.  Konkurs trwa do 30 listopada br. Więcej informacji o konkursie oraz regulamin dostępne są na www.amazonki.org.pl. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęła Polska Unia Onkologii.

 Breast Friends - Przyjaciele od Piersi”
„Breast Friends - Przyjaciele od Piersi” to polska edycja międzynarodowej kampanii edukacyjnej prowadzonej w naszym kraju przez Stowarzyszenie „Amazonki” Warszawa-Centrum we współpracy z firmą Roche. Jej celem jest podkreślenie szczególnej roli kogoś bliskiego podczas walki z nowotworem. W przezwyciężeniu raka piersi wiedza o chorobie odgrywa kluczową rolę. Przyjaciel jest niezastąpiony, gdyż pomaga chorej przejść przez kryzys związany z pierwszą diagnozą. Jego zadaniem jest również zadbać, aby rozpoznanie nowotworu było pełne, a pacjentka wiedziała o swoim raku jak najwięcej.  Jest to ważne, ponieważ rak piersi to choroba niejednorodna, występuje wiele jego typów (m.in. HER2-dodatni i HER2-ujemny), które mają różny przebieg, rokowanie i wymagają odmiennego leczenia. Właściwe i pełne rozpoznanie choroby, w tym histopatologiczne ustalenie typu raka piersi, pozwala na zastosowanie optymalnej dla danej pacjentki terapii, a przez to zwiększa jej szanse na wyleczenie. Wizytówką kampanii „Breast Friends – Przyjaciele od Piersi” jest różowo-pomarańczowa wstążeczka, która symbolizuje przyjaciela (różowy) i różnorodność typów nowotworów piersi (pomarańczowy).