Media Release

Warszawa, 11.10.2012

Kampania edukacyjna „ABC seksu w obrazkach”

Stowarzyszanie Pomoc Socjalna we współpracy z Fundacją Edukacji Społecznej zorganizowało kampanię edukacyjną „ABC seksu w obrazkach”. To działania edukacyjne, prowadzone za pośrednictwem internetu, których zadaniem jest informowanie o profilaktyce zakażeń HIV/AIDS i obalanie mitów związanych z tą chorobą.

 

Kampania „ABC seksu w obrazkach” ma na celu w prosty i przystępny sposób przedstawić profilaktykę zakażeń HIV. Skierowana jest przede wszystkim do młodych, aktywnych seksualnie kobiet, które są narażone na zakażenia HIV.

W ostatnich latach w Polsce wzrasta liczba osób zarażonych chorobami przenoszonymi drogą płciową.  Według danych Krajowego Centrum ds. AIDS obecność wirusa HIV zdiagnozowano już u 15 tysięcy Polaków.  Zgodnie z szacunkami organizatorów kampanii w Polsce każdego dnia średnio trzy osoby dowiadują się o zakażeniu HIV. Liczba zakażeń rośnie także wśród kobiet, szczególnie w grupie wiekowej 20-29 lat. A mimo licznych kampanii edukacyjnych i nagłośnienia problemu do tej pory na obecność wirusa HIV w organizmie przebadało się zaledwie 9% Polaków.

 W celu dotarcia do jak największej liczby odbiorców działania kampanii skupiają się głównie na portalu społecznościowym Facebook, na którym powstała strona „ABC seksu/ https://www.facebook.com/AbcSeksu. Można znaleźć na niej filmy, artykuły, ilustracje oraz specjalną aplikacje umożliwiająca anonimowy kontakt z ekspertami kampanii.

Firma Roche Polska wspiera akcję „ABC seksu w obrazkach”.

Więcej informacji na: https://www.facebook.com/AbcSeksu

Adresy punktów pobrań, w których można wykonać anonimowo teksty na obecność wirusa HIV: www.aids.gov.pl/zakładka „Testy na HIV”