Media Release

Warszawa, 02.07.2013

Firma Roche Diagnostics kupiła firmę Constitution Medical Inc.

Firma Roche (SIX: RO, ROG; OTCQX: RHHBY) poinformowała o zakupie firmy Constitution Medical Investors, Inc. (CMI), z siedzibą w Bostonie, Massachusetts (USA). Firma CMI rozwinęła wysoce innowacyjny system diagnostyki hematologicznej, zaprojektowany na potrzeby szybszej i dokładniejszej diagnostyki chorób krwi. Firma CMI została utworzona i założona przez prywatną firmę Warburg Pincus i członków zarządu firmy CMI. Zgodnie z warunkami umowy firma Roche zapłaci akcjonariuszom firmy CMI wstępnie 220 milionów dolarów USA, a następnie wypłaci dalsze sumy, w zależności od osiągnięcia określonych założeń. Firma CMI będzie wspierać działalność firmy Roche Diagnostics jako centrum doskonalenia w obszarze diagnostyki hematologicznej.

 

“Dzięki temu przejęciu będziemy dalej umacniać nasze zaangażowanie w dziedzinie hematologii i ukierunkowanie na integracyjne rozwiązania laboratoryjne i innowacyjne wyroby stanowiące wysoką wartość medyczną dla naszych klientów i pacjentów. Pacjenci skorzystają z szybszej i precyzyjniejszej diagnostyki chorób krwi np. anemii i leukemii" powiedział Roland Diggelmann, Główny Dyrektor Operacyjny Roche Diagnostics i dodał:  “Z prawdziwą przyjemnością witamy w Grupie Roche pracowników CMI, grupę utalentowanych ludzi, posiadających w dziedzinie hematologii duże doświadczenie i wiedzę”.

Technologia BloodhoundTM jest podstawą dla zaawansowanego i w pełni zautomatyzowanego systemu, umożliwiającego wzrost wydajności i oszczędność powierzchni laboratoryjnej, przekształcając kilka stanowisk roboczych w jedną, kompaktową jednostkę.

“Już jako członkowie Grupy Roche, jesteśmy ogromnie zadowoleni z perspektywy kontynuacji naszego rozwoju i wprowadzenia naszych technologii do laboratoriów medycznych w służbie pacjenta na skalę światową" powiedział Patrick Sullivan, Prezes i Dyrektor Naczelny CMI.

Nowe możliwości w hematologii zapewnią wzrost i  umocnienie pozycji firmy Roche oraz jej konkurencyjności w zakresie biznesu dotyczącego diagnostyki hematologicznej, której światowy rynek szacowany jest na ponad 2.0 miliardy dolarów USA (2011 r.).

O firmie CMI

Firma Constitution Medical Investors, Inc. (CMI), z siedzibą w Bostonie, Massachusetts (USA), założona przez byłych dyrektorów firmy Cytyc Corporation, Patricka Sullivana i Daniela Levangia, jest firmą zajmującą się rozwojem innowacyjnych wyrobów laboratoryjnych. Kierownictwo wyższego szczebla firmy CMI wnosi ze sobą bogactwo doświadczenia w rozwoju nowych, innowacyjnych technologii. Firma CMI finansowana jest przez Warburga Pincusa i członków zarządu.

O firmie Roche

Grupa Roche, z siedzibą w Bazylei w Szwajcarii, jest liderem wśród firm zajmujących się dostarczaniem innowacyjnych rozwiązań w zakresie ochrony zdrowia. Siłą firmy są dwa współpracujące ze sobą działy: farmacja i diagnostyka. Roche, będąc największą na świecie firmą biotechnologiczną, dostarcza szerokiej gamy leków stosowanych w takich dziedzinach terapeutycznych, jak onkologia, wirusologia, choroby zapalne, metaboliczne oraz centralnego układu nerwowego. Firma jest również światowym liderem w dziedzinie diagnostyki in vitro, diagnostyki onkologicznej oraz pionierem w zakresie kompleksowej opieki diabetologicznej. Strategia Roche koncentrująca się na medycynie personalizowanej ma na celu dążenie do dostarczania leków i systemów diagnostycznych, które przyczynią się znacząco do poprawy zdrowia, jakości życia oraz przedłużenia życia pacjentów. W 2012 r. firma zatrudniała ponad 82 000 pracowników na całym świecie i zainwestowała ponad 8 miliardów franków szwajcarskich w badania i rozwój. Grupa Roche zrealizowała sprzedaż o wartości 45,5 miliarda franków szwajcarskich. Znajdująca się w Stanach Zjednoczonych firma Genentech w całości stanowi własność Grupy Roche. Firma Roche posiada większość udziałów firmy Chugai Pharmaceutical, Japonia. W celu uzyskania dodatkowych informacji zapraszamy na naszą stronę internetową www.roche.com.

Wszystkie użyte w niniejszym oświadczeniu znaki towarowe są chronione przepisami prawa.

Literatura:
1) System oparty na technoligii BloodhoundTM znajduje się aktualnie w fazie rozwoju i nie jest jeszcze dostępny w sprzedaży.