Media Release

Warszawa, 21.07.2016

Dobre wyniki finansowe Grupy Roche w pierwszym półroczu 2016

W pierwszym półroczu zarówno część farmaceutyczna jak i diagnostyczna osiągnęły dobre wyniki we wszystkich regionach Grupy Roche.

 

Sprzedaż Grupy Roche wzrosła o 5 % przy założeniu stałego kursu wymiany walut oraz o 6 % wyrażone we frankach szwajcarskich (CHF). Wyniki finansowe części farmaceutycznej wzrosły o 4% głównie dzięki lepszej niż w ubiegłym roku sprzedaży leków onkologicznych i stosowanych w immunoterapii. W dziale diagnostyki odnotowano dobre wyniki sprzedaży produktów do immunodiagnostyki, co przełożyło się na 6% wzrost.

„W pierwszym półroczu zarówno część farmaceutyczna jak i diagnostyczna osiągnęły dobre wyniki we wszystkich regionach Grupy Roche. Z sukcesem weszliśmy w rynek immunoterapii nowotworów, rejestrując nasz pierwszy lek w tym obszarze. Złożyliśmy także kompletne wnioski rejestracyjne nowej cząsteczki w terapii stwardnienia rozsianego zarówno w Amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków (FDA), jak i w Europejskiej Agencji Leków (EMA). Jesteśmy o krok bliżej do wprowadzenia tej obiecującej dla pacjentów terapii. Analizując pierwsze półrocze jestem przekonany, że uda nam się osiągnąć założone na 2016 rok cele" - komentuje Severin Schwan, CEO Grupy Roche.

Pierwsze półrocze 2015. Styczeń – czerwiec

 

W mln CHF

 

% zmiana

 
 

2016

2015

CER

CHF

Sprzedaż Grupy

25,022

23,585

+5

+6

Roche Pharma

19,460

18,350

+4

+6

Więcej informacji na http://www.roche.com