Media Release

Warszawa, 27.06.2012

Do Współpracowników i Przyjaciół Fundacji Rak'n'Roll

Bardzo jest nam ciężko odnaleźć właściwe słowa, aby wyrazić żal, smutek i poczucie głębokiej straty po odejściu Magdy Prokopowicz, szefowej Fundacji Rak`n`Roll. Osoby niezwykłej.Mieliśmy przywilej spotkania i współpracy z Panią Magdą. Każdy kontakt z Nią pozostawiał trwały ślad podziwu, wzruszenia, rozumienia tego, czym są niezłomność, wola i radość życia.

 

Tak jak wszyscy, bardzo wiele się od Niej nauczyliśmy. Tego, jak można z wdziękiem, optymizmem i humorem poruszać się po tematach dotąd zarezerwowanych dla powagi, smutku i milczenia. Tego, że raka można „rollować”, o życiu podejmować decyzje, a pieniądze zbierać na „dragi, cycki i nowe fryzury”.

Realizowane przez Fundację Rak`n`Roll kampanie „Wyrolluj raka – to nie cud, to medycyna”, „Metamorfozy”, „Daj włos”, "Zbieramy na cycki, nowe fryzury i dragi" bardzo wsparły i wspierają na duchu wszystkich chorych na nowotwory. Namawiają na łamiący stereotypy, niekonwencjonalny sposób myślenia o tej trudnej chorobie – coraz częściej przewlekłej a coraz rzadziej śmiertelnej. Oswajają strach, pomagają uporać się z poczuciem stygmatyzacji i obudzić zadowolenie z życia, z każdej jego chwili. Cieszymy się, że mogliśmy chociaż trochę się do tego przyczynić i jeśli dzieło Magdy Prokopowicz będzie kontynuowane, bylibyśmy dumni wspierając je nadal.

Z wyrazami otuchy i pocieszenia

W imieniu pracowników Roche Polska

Agnieszka Brzezińska
Dyrektor ds. komunikacji i rozwoju