Media Release

Warszawa, 20.05.2017

ComeCloSeRShow 2017: Menedżerowie o zdrowiu pracowników

Żyjemy coraz szybciej, coraz więcej pracujemy. Jesteśmy ambitni, a oczekiwania wobec efektów pracy – zarówno nasze, jak i przełożonych – mogą prowadzić do wypalenia zawodowego. Mając na uwadze ogromną rolę pracodawców w dbaniu o zdrowie psychiczne swoich pracowników, Roche zdecydował się zostać jednym z dwóch głównych partnerów ComeCloSeRShow 2017. 

 

Jeszcze do niedawna, tematy związane z psychiką nie były poruszane w środowisku pracy. Dziś, dzięki wielu inicjatywom, pracodawcy przywiązują do zdrowia psychicznego pracownika taką samą uwagę jak do jego kondycji fizycznej. Także wśród firm zatrudniających setki, a nawet tysiące osób. – W Globalnym Centrum Rozwiązań IT Roche, poprosiliśmy naszych pracowników o wybór tematu jaki w kontekście zdrowia interesuje ich najbardziej i okazało się, że największe zainteresowanie jest właśnie w zakresie zaburzeń psychicznych zarówno u dorosłych jak i u dzieci – mówi Aleksandra Ossowska, Dyrektor HR w Globalnym Centrum Rozwiązań IT Roche.

 

Według licznych badań, ponad 30% polskiego społeczeństwa cierpi na różnego rodzaju zaburzenia psychiczne. - W Roche zależy nam aby pokazać, że osoby z różnymi zaburzeniami psychicznymi nie muszą być wyłączane z życia codziennego i zawodowego. Wystarczy stworzyć im odpowiednie warunki do działania oraz akceptować ich. Dlatego zaangażowaliśmy się w ComeCloSerShow2017 – dodaje Aleksandra Ossowska.

 

To właśnie zdrowie psychiczne będzie tematem tegorocznej edycji ComeCloSerShow 2017 pod hasłem Dostępna Firma, Dostępne Otoczenie (Accessible Company. Accessible Environment).
W dniach 25-26 maja br. Kraków gościć będzie menedżerów HR, CSR oraz Employer brandingu. Dwudniowe wydarzenie to platforma wzajemnego dzielenia się doświadczeniami firm
w zakresie wspierania swoich pracowników, a także praktycznych warsztatów, podczas których uczestnicy dowiedzą się jak podejść do problemów psychicznych pracownika, wypalenia zawodowego, stresu, depresji, tak aby sprostać wymogom stawianym w pracy, a jednocześnie zadbać o jego komfort. Spotkanie organizowane jest przez Fundację Menedżerowie Jutra MOFFIN, przy wsparciu firmy Roche Polska.

 

Musimy odchodzić od stereotypu patrzenia na osoby z niepełnosprawnościami oraz chorych psychicznie jako problematyczne, nie mające kompetencji, stwarzające trudności pracodawcy. Znakomita ich większość może i chce pracować. I pracują tak, jak w pełni zdrowi pracownicy. Zatrudnianie takich osób to nie tylko działanie CSR-owe firmy, ale przede wszystkim korzystanie
z potencjału rzeczywiście najlepszych pracowników. To nie zdrowie fizyczne i psychiczne,
a umiejętności i kompetencje powinny być wyznacznikiem dobrego pracownika. Mamy nowoczesne biura, technologie asystujące, które sprawiają, że nie ma już przeszkód jeśli chodzi
o pracę osób niepełnosprawnych. Bariery technologiczne zniknęły. Pozostały ludzkie uprzedzenia. ComeCloSerShow2017 to kolejny element obranej strategii dzielenia się naszą, oraz naszych Partnerów – np. Roche Polska, wiedzą z menadżerami
– mówi Ireneusz Białek, twórca Fundacji Menedżerowie Jutra MOFFIN.

 

Coraz więcej firm decyduje się na szereg aktywności, których zadaniem jest zapewnienie swoim pracownikom komfortowych warunków do wykonywania pracy. ComeCloSeRShow2017  jest kolejnym krokiem w drodze do osiągnięcia tego celu.