Media Release

Warszawa, 26.03.2013

„Breast test” – zbadaj piersi przez telefon

Mobilna aplikacja „Breast Test” to projekt firmy Roche realizowany we współpracy z Federacją Stowarzyszeń „Amazonki”, skierowany do wszystkich kobiet z zaproszeniem do właściwego i regularnego samobadania piersi. Program krok po kroku wyjaśnia, które obszary piersi należy badać, w jaki sposób, kiedy i na co szczególnie zwracać uwagę.

 

Do samodzielnego badania piersi, nie potrzeba wiele – wystarczy kilka minut tylko dla siebie. Piersi należy badać dokładnie pomiędzy 7 a 10 dniem od rozpoczęcia miesiączki, a w przypadku jej braku należy wyznaczyć na to jeden dzień w miesiącu. Program krok po kroku wyjaśnia, które obszary piersi należy badać, w jaki sposób, kiedy i na co szczególnie zwracać uwagę. „Breast Test” pomaga w wyrobieniu w sobie nawyku regularnej kontroli piersi. Badanie dotykowe trwa chwilę, a może uratować życie. W przypadku raka piersi wczesna diagnoza to szansa na całkowity powrót do zdrowia.

BEZPŁATNĄ aplikację Breast Test można pobrać ze sklepu Google Play: [https://play.google.com/store/apps/details?id=com.positiva.breasttestapp]. Wkrótce aplikacja będzie dostępna również na iStore.

Uwaga: Samobadanie piersi pozwala na wykrycie guzów o wielkości przekraczającej 1 cm. Natomiast samodzielne wykrycie mniejszych, niebezpiecznych zmian i znajdujących się w głębszych warstwach gruczołu piersiowego nie jest możliwe. Dlatego też niezbędne są regularne badania kontrolne: USG lub mammografia (w zależności od wieku kobiety).

Federacja Stowarzyszeń AMAZONKI 
Federacja Stowarzyszeń AMAZONKI to największa organizacja kobieca w Polsce. Zrzesza 25 tysięcy kobiet z rakiem piersi, które działają w 200 klubach w całym kraju. Celem ruchu Amazonek jest dostarczanie kobietom chorym na raka piersi emocjonalnego i praktycznego wsparcia w powrocie do zdrowia, ułatwienie im podejmowania osobistych decyzji i znalezienia motywacji do walki o możliwie najlepszą jakość życia. Osiągnięcie powyższych celów jest możliwe dzięki prowadzeniu rehabilitacji psycho-fizycznej, organizowaniu warsztatów edukacyjnych dla pacjentek, szkoleń, konferencji, akcji promocyjnych i profilaktycznych oraz rozpowszechnianiu publikacji na temat raka. Z inicjatywy amazonek powstały unikalne media poświęcone rakowi piersi, m.in. portal amazonki.net oraz internetowe Radio Pozytyw. Działalność Federacji jest możliwa dzięki pracy wolontariuszy oraz współpracy z innymi organizacjami pozarządowymi, firmami, sponsorami indywidualnymi i ludźmi dobrej woli.

www.amazonkifederacja.pl www.amazonki.net Dołącz do nas na Facebooku!