Media Release

Warszawa, 04.09.2012

25 lat w walce o kobiety - Jubileusz Stowarzyszenia Amazonki Warszawa-Centrum

W 1987 roku powstał pierwszy w Polsce Klub Kobiet po Mastektomii, który dał początek potężnemu obecnie Ruchowi Kobiet po Mastektomii w Polsce.

 

n/a

Pierwszymi zamierzeniami były wspólna rehabilitacja psychiczna i fizyczna. Obecnie Stowarzyszenie koordynuje wiele akcji i kampanii o zasięgu ogólnopolskim. Wielkim wyzwaniem minionego dwudziestolecia była budowa Centrum Edukacyjno - Terapeutycznego przy Zakładzie Rehabilitacji Centrum Onkologii, które w 2007 roku zostało oddane do użytku.

„Wszystko, co udało się Stowarzyszeniu dokonać w ciągu 25 lat działalności to dzieło wielu wspaniałych kobiet, które walcząc z chorobą chciały także pomóc innym oraz Przyjaciół Amazonek” – powiedziała Elżbieta Kozik, Prezes Stowarzyszenia Amazonki Warszawa-Centrum.

Z okazji Jubileuszu Stowarzyszenie zaplanowało nowe przedsięwzięcie promujące zdrowie Polek - akcję profilaktyczną "Piersi w mieście". Akcja rozpocznie się 8 września br 15. Jubileuszowym Marszem Różowej Wstążki w Warszawie, który tradycyjnie już zaczyna się na Nowym Świecie przy ul. Chmielnej o godz. 12.00. Przed wejściem głównym do Pałacu Nauki i Kultury stanie Miasto Zdrowia i Urody, w którym będzie można wykonać USG, mammografię, skonsultować się ze specjalistami, nauczyć samobadania piersi (zaplanowano m.in. bicie rekordu Guinnessa w nauce samobadania piersi) i uzyskać wiele ciekawych wskazówek jak zdrowo i pięknie żyć – w akcji wezmą udział m.in. brafitterki, makijażyści oraz dietetycy.

Firma Roche Polska wspiera działania informacyjno-edukacyjne Stowarzyszenia Amazonki.

Więcej informacji www.amazonki.org.pl i www.facebook.com/ Amazonki Warszawa.