Media Release

Warszawa, 27.03.2015

Przewodnik po HIV/AIDS już dostępny!

Mamy przyjemność poinformować, iż Stowarzyszenie Pomoc Socjalna zakończyło prace nad Przewodnikiem po HIV/AIDS i jest on już oficjalnie dostępny.

 

Przewodnik, który powstał przy wsparciu m.in Roche Polska, został stworzony z myślą o wszystkich, którzy szukają źródła wiarygodnych informacji na temat życia z HIV/AIDS.  Najważniejsze informacje, z punktu widzenia osób, które dowiadują się o swoim zakażeniu, zebrał i przygotował zespół doświadczonych lekarzy i specjalistów, zajmujących się problematyką HIV/AIDS na co dzień, zaproszonych do współpracy przez Stowarzyszenie Pomoc Socjalna. Porady oraz informacje zawarte w Przewodniku odpowiadają aktualnemu stanowi wiedzy oraz obowiązującym standardom leczenia. Zamieszczono tam również najważniejsze informacje medyczne.

Każdy zainteresowany w Przewodniku znajdzie informacje o tym jak w razie zakażenia troszczyć się o swoje zdrowie, kiedy i jakie badania okresowe wykonać oraz w jakim momencie włączane jest leczenie antyretrowirusowe (ARV). Ponadto Przewodnik zawiera świeże dane dotyczące dostępności leczenia HIV/AIDS w Polsce i pomocne informacje o rodzajach dostępnego dla pacjentów wsparcia. Przewodnik zawiera wiele cennych wskazówek dla osób, które żyją z HIV/AIDS oraz porusza problemy codziennego życia, z którymi zmagają się te osoby. Na pewno będzie on pomocny, przede wszystkim dla tych osób, które właśnie odebrały pozytywny wynik testu w kierunku HIV i potrzebują odpowiedzi na różne, pojawiające się pytania. 

Przewodnik po HIV/AIDS jest całkowicie bezpłatny.

Przewodnik jest dystrybuowany wśród pacjentów Poradni Profilaktycznej i anonimowego punktu testowania prowadzonego przez Stowarzyszenie. Dystrybucja Przewodnika prowadzona jest także wśród organizacji pozarządowych, które prowadzą punkty testowania lub pracują z osobami żyjącymi z HIV/AIDS. 

 
Zachęcamy do pobierania wersji elektronicznej dostępnej pod adresem http://www.przewodnikhiv.com/ oraz jej rozpowszechniania wśród wszystkich osób, które mogą być zainteresowane zawartymi w nim informacjami.