Media Release

Warszawa, 13.02.2015

Firma Roche Polska drugi rok z rzędu laureatem certyfikatu Top Employer Polska oraz Top Employer Europe

Międzynarodowe badanie prowadzone, co roku przez Top Employers Institute wskazuje najlepszych pracodawców w obszarze polityki zatrudnienia na rynku krajowym i europejskim.

 

„Bardzo cieszymy się z tego, że kolejny rok z rzędu otrzymaliśmy prestiżowe wyróżnienie Top Employer Polska 2014 oraz Top Employer Europe. Roche w Polsce to zróżnicowana firma z częścią farmaceutyczną, która dostarcza pacjentom innowacyjne terapie i Centrum Usług Informatycznych, świadczące usługi w zakresie budowania i utrzymywania systemów informatycznych na rzecz całej Grupy Roche. Dokładamy wszelkich starań do tego, aby nasza polityka zatrudnienia spełniała najwyższe standardy i odpowiadała na zróżnicowane potrzeby pracowników” – mówi Katarzyna Tomczak, HR Manager Roche Polska.

Firma Fritz Hoffman La Roche (pełna nazwa spółki reprezentującej Grupę Roche) otrzymała tytuł
Top Employer Europe z racji tego, że takie jej odziały jak: Szwajcaria, Francja, Niemcy, Włochy, Holandia, Polska, Hiszpania, Anglia i po raz pierwszy także Izrael, zostały certyfikowane lokalnie, jako Top Employers. Wyróżnienie to mogą otrzymać tylko firmy, których najlepsze praktyki HR zostaną potwierdzone w szczegółowym badaniu, przeprowadzonym rzez niezależnych audytorów, oceniających następujące kryteria:

  • Świadczenia podstawowe i dodatkowe
  • Warunki pracy
  • Szkolenia i rozwój
  • Rozwój kariery zawodowej
  • Zarządzanie kultura organizacyjną.

Tytuł Top Employer Europe oznacza, że Roche oferuje w Europie wyjątkowe i stabilne środowisko pracy, sprzyjające rozwojowi pracowników. 

Instytut Top Employers - niezależna instytucja badawcza, znana wcześniej, jako Instytut CRF,
z siedzibą główną w Holandii, przyznaje certyfikaty Top Employers na świecie już od 1991 roku. Certyfikaty przyznawane są na podstawie szczegółowego badania, przeprowadzonego przez niezależnych audytorów, które ocenia politykę zatrudnienia firmy, w zakresie:

Więcej informacji na: http://pl.top-employers.com/
Lista wszystkich laureatów Top Employers Polska 2015 dostępna jest pod tym linkiem

Roche
Grupa Roche, z siedzibą główną w Bazylei w Szwajcarii, jest liderem wśród firm zajmujących się dostarczaniem innowacyjnych rozwiązań w zakresie ochrony zdrowia. Siłą firmy są dwa współpracujące działy: farmacja i diagnostyka.

Roche, będąc największą na świecie firmą biotechnologiczną, dostarcza szeroką gamę leków stosowanych w takich dziedzinach terapeutycznych jak onkologia, immunologia, choroby zapalne, okulistyka oraz centralny układ nerwowy.  Firma jest również światowym liderem w dziedzinie diagnostyki in-vitro, diagnostyki onkologicznej oraz pionierem w zakresie kompleksowej opieki diabetologicznej.

Strategia Roche koncentrująca się na medycynie personalizowanej ma na celu dążenie do dostarczania leków i systemów diagnostycznych, które przyczynią się znacząco do poprawy zdrowia, jakości życia oraz przedłużenia życia pacjentów.

Firma Roche, założona w 1896 roku, już od ponad stu lat wywiera istotny wpływ na zdrowie i życie pacjentów na całym świecie. Dwadzieścia cztery leki opracowane przez Roche, w tym ratujące życie antybiotyki, leki przeciwmalaryczne i chemioterapeutyki, znajdują się na liście leków podstawowych Światowej Organizacji Zdrowia.

W 2014 r. Grupa Roche zatrudniała ponad 85 500 pracowników na całym świecie i przeznaczyła ponad 8,9 mld franków szwajcarskich na inwestycje w badania i rozwój. Firma osiągnęła wartość sprzedaży na poziomie 47,5 mld franków szwajcarskich.

Firma Genentech (Stany Zjednoczone) jest częścią Grupy Roche. Ponadto koncern posiada większościowe udziały w firmie Chugai w Japonii.  Więcej informacji o Grupie Roche można uzyskać na stronie internetowej: www.roche.com.

n/a