Media Release

Warszawa, 20.01.2018

Portal Tacyjakja.pl – z nową zakładką na temat Młodzieńczego Idiopatycznego Zapalenia Stawów

Portal TacyJakJa.pl  został stworzony z myślą o osobach żyjących z chorobą przewlekłą. Edukuje pacjentów oraz propaguje samokontrolę przebiegu choroby według wskazówek lekarza, poprzez prowadzenie anonimowych dzienniczków objawów i leczenia on-line.

 

Firma Roche Polska od ponad roku wspiera zakładkę poświęconą tematyce Reumatoidalnego Zapalenia Stawów (RZS) na tym portalu (tacyjakja.pl/rzs), a od stycznia 2014 również część poświęconą Młodzieńczemu Idiopatycznemu Zapaleniu Stawów (MIZS). Na stronie tacyjakja.pl/mizs można znaleźć informacje na temat IMZS, koniecznej rehabilitacji, remisji choroby, jak i jej objawów w wieku dorosłym. Na stronie znajdują się także porady lekarzy i psychologów dla rodziców dzieci z MIZS.

Młodzieńcze Idiopatyczne Zapalenie Stawów (MIZS) to najczęstsza choroba stawów dotykająca dzieci do 16 roku życia, występująca w postaci układowej i stawowej. Choroba ta ma różnorodny przebieg, a jej objawami są ból, obrzęk, sztywność poranna stawów oraz ograniczenie ruchomości. MIZS występuje u 1 na 1000 dzieci. Określenie „idiopatyczne” w nazwie oznacza, że przyczyna choroby nie jest znana.

Więcej informacji na portalu tacyjakja.pl w zakładkach tacyjakja.pl/rzs oraz tacyjakja.pl/mizs.