Chemia Kliniczna
i Immunodiagnostyka

50 lat chemii klinicznej


Historia Roche zaczęła się 1 października 1896 roku, w okolicach Bazylei, w Szwajcarii. To wtedy założona firma F.Hoffmann- La Roche & Co. w małej fabryczce rozpoczęła produkcję artykułów chemicznych i farmaceutycznych. Oddział diagnostyczny utworzony został w roku 1969. Roche skoncentrował się na udoskonalaniu istniejących testów diagnostycznych i na rozwoju nowych. Zaoferowano serię testów serologicznych, bakteriologicznych  i immunologicznych.


Powstały też wtedy testy do diagnostyki zakażeń przewodu pokarmowego, tarczycy, infekcji grzybiczych i monitorowania poziomu leków. Opracowano także test ciążowy. Zapoczątkowano usługii laboratoryjne w kierunki diagnostyki i wykonywania testów. Zaoferowano szeroki panel badań rutynowych i testów bardzo specyficznych. Równoległe Roche rozpoczął współpracę z firmami oferującymi urządzenia analityczne. Także prowadził prace dla stworzenia warunków dla zaoferowania własnych produktów. Tak się pojawił analizator biochemiczny COBAS Bio, następca w postaci COBAS Fara, cała rodzina COBAS Mira, COBAS Integra.

Alians z Hitachi, przejęcie diagnostycznej części Boehringer Mannheim to kolejne kroki w rozwoju Roche Diagnostics.

  • Systemy modułowe, zintegrowane, łączące możliwość wykonywania badań w zakresie Chemii Klinicznej i Immunochemii na jednej platformie pozwalają ograniczyć ilość potrzebnych urządzeń w laboratorium. Udostępniają elastyczność decyzji w sytuacji koniecznej rozbudowy ze względu na poszerzenie oferowanego panelu badań czy też zwiększenia jego wydajności.
  • Dostarczamy spersonalizowane projekty dla każdego rodzaju laboratoriów.
  • Oprócz systemów analitycznych oferujemy także urządzenia pre analityczne oraz post analityczne. Przeznaczone są one dla procesów nie mniej ważnych niż samo wykonanie badania. Służą dla przygotowania próbki przed oznaczeniem jak także dla jej odpowiedniego zarchiwizowania.
  • Wszystkie nasze urządzenia możemy połączyć w całość z wykorzystaniem linii transportujących dla wygodnego i kontrolowanego przemieszczania się próbek od momentu ich pojawienia się w laboratorium,  poprzez oznaczenie aż do ew. umieszczenia w archiwum.

I tak już od 50. lat.

  • Oferujemy systemy analityczne, odczynniki i oprogramowanie.
  • Zapewniamy obsługę techniczną i aplikacyjną.
  • Pięćdziesiąta rocznica, Roche Clinical Chemistry, to także okres trwałego sojuszu z naszymi Klientami. Staramy się pozostać niezmiennie światowym liderem w dziedzinie innowacji w zakresie oferty wszystkiego tego co pojawia się teraz  i co może pojawić się w przyszłości w zakresie diagnostyki laboratoryjnej.

Poznaj nasze produkty dedykowane dla Chemii Klinicznej i Immunodiagnostyki

Skontaktuj sie z nami

 

Roche Diagnostics Polska Sp. z o.o.
ul. Bobrowiecka 8
00-728 Warszawa

Tel. recepcja: +48 22 481 55 55
Fax: +48 22 481 55 99
Mail: polska.diagnostics@roche.pl

RCSC - Regionalne Centrum Wsparcia Klientów

0 800 909 505 (numer bezpłatny)
+48 22 481 54 54
polska.rcsc@roche.com