Roche Polska
 • Rusza wyjątkowy program edukacyjny „Nauka ratuje życie” – mali pacjenci szpitali będą poznawać fascynujący świat medycyny i nauki

  W szpitalu im. A. Falkiewicza zainaugurowano ogólnopolski projekt pod hasłem „Nauka ratuje życie”. To właśnie w tej lokalizacji otworzono pierwszą edukacyjną salę podań leków, w której mali pacjenci będą mogli korzystać z materiałów edukacyjnych poświęconych fascynującym faktom z historii odkryć medycznych. Celem projektu zainicjowanego przez Roche Polska jest partnerstwo publiczno-prywatne na rzecz innowacji w edukacji najmłodszych pacjentów. Centrum Nauki Kopernik – partner projektu – przygotował warsztaty naukowe, które zostaną przeprowadzone w ramach programu „Nauka Ratuje Życie”. Twórcami unikalnej koncepcji wizualnej oraz materiałów edukacyjnych projektu są Wojciech Mikołuszko i Joanna Rzezak – para autorów znanych z doskonałych publikacji dla dzieci.

 • Nowa terapia leczenia SM z pozytywną opinią CHMP

  Okrelizumab uzyskał pozytywną opinię Komitetu ds. Produktów Leczniczych Stosowanych u Ludzi (Committee for Medicinal Products for Human Use - CHMP) Europejskiej Agencji Leków. Terapia jest rekomendowana do stosowania u dorosłych pacjentów z rzutowymi postaciami (RMS) oraz pierwotnie postępującą postacią stwardnienia rozsianego (PPMS). To pierwszy lek pozytywnie zaopiniowany do leczenia chorych z PPMS. Producentem jest firma Roche.  

 • Technologie ratują życie

  Sztuczna Inteligencja w opiece zdrowotnej, rozwój i wpływ spersonalizowanej opieki medycznej na zwiększenie przeżywalności pacjentów oraz poprawę jakości ich życia, a także zacieśnienie współpracy nauki z biznesem – między innymi takie zagadnienia zostały poruszone na pierwszej w Polsce konferencji Code4Life Scientific, organizowanej przy współpracy Politechniki Poznańskiej oraz Globalnego Centrum Rozwiązań IT Roche.

 • Nowy rozdział w historii rozwoju innowacyjnych leków onkologicznych w Polsce

  W Centrum Onkologii-Instytucie im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie uruchomiono pierwszy w Polsce nowoczesny oddział badań klinicznych wczesnych faz dedykowany onkologii.

   

 • Zaangażowanie społeczne Roche Polska i Roche Diagnostics Polska. Raport 2016.

  Począwszy od 2014 roku firma Roche Polska corocznie podsumowuje swoją działalność i jej wpływ na szeroko rozumiane otoczenie społeczne w „Raportach zaangażowania społecznego”. W raporcie za rok 2016 po raz pierwszy przedstawiamy dwie spółki: Roche Polska i Roche Diagnostics Polska, przybliżając czytelnikom także nasze osiągnięcia i dokonania na polu diagnostyki. Jesteśmy jedyną grupą firm, która zapewnia pacjentom, lekarzom i szpitalom kompleksowe rozwiązania terapeutyczne – od diagnostyki poprzez proces leczenia.

 • Zachęcamy kobiety do pracy w branży IT – ITforSHE. Program Mentoringowy

  Z roku na rok rośnie liczba studentek kierunków technicznych na polskich uczelniach. Jeszcze 10 lat temu stanowiły one 31% wszystkich studiujących
  na politechnikach, dziś już 37%[1]. Wraz z rosnącym zainteresowaniem kobiet branżą technologiczną i IT, pojawiają się projekty eliminujące stereotypy
  i promujące pozytywne przykłady ich obecności w branży. Jednym z nich jest IT for SHE, w ramach którego realizowany jest Program Mentoringowy.

 • ComeCloSeRShow 2017: Menedżerowie o zdrowiu pracowników

  Żyjemy coraz szybciej, coraz więcej pracujemy. Jesteśmy ambitni, a oczekiwania wobec efektów pracy – zarówno nasze, jak i przełożonych – mogą prowadzić do wypalenia zawodowego. Mając na uwadze ogromną rolę pracodawców w dbaniu o zdrowie psychiczne swoich pracowników, Roche zdecydował się zostać jednym z dwóch głównych partnerów ComeCloSeRShow 2017. 

 • Roche Polska wśród najbardziej pożądanych pracodawców branży farmaceutycznej

  Z przyjemnością informujemy, że firma Roche Polska kolejny rok znalazła się w gronie najbardziej pożądanych pracodawców – według raportu z badania „Najbardziej pożądani pracodawcy w opinii specjalistów i menedżerów" przeprowadzonego przez firmę Antal.

 • Życzenia świąteczne

  Z okazji Świąt Wielkanocnych zdrowia i wszelkiej pomyślności życzy Roche Polska.

 • ABSL Diamonds dla Globalnego Centrum IT Roche

  Firma Roche Polska została nagrodzona w konkursie ABSL Diamonds jako Lider Biznesu w obszarze Employer Branding za kompleksową, efektywną strategię Globalnego Centrum Rozwiązań IT Roche.